بیانیه رسالت

بسم الله الرحمن الرحیم

مدرسه حافظان وحی  در سال ۱۳۷۴ و با هدف تربیت دینی و آموزشی فرزندان کشورمان تاسیس شد.

آیت الله محمد علی حقی که سال‌ها از مدرسین حوزه علمیه قم بودند، با درک نیاز به امر صحیح تربیت کودکان، آخرین سال‌های زندگی شان را صرف ایجاد و ساخت مدرسه ای برای رسیدن به این هدف کردند.

در ابتدا مدرسه در زیرزمین ساختمانی مسکونی با مساحت تقریبی ۵۰ متر مربع در محدوده خیابان امام حسین تهران شکل گرفت و به تدریج، با توفیق خدا و کمک مومنین دغدغه‌مند، مدرسه حافظان به شکل امروزی خود در غالب ۴ مدرسه - از مهد کودک تا پیش دانشگاهی و در دو گروه دخترانه و پسرانه - تبدیل شد.

هدف اصلی مدرسه تعلیم و تربیت فرزندان به بهانه آموزش دروس مقاطع مختلف تحصیلی است.

تربیتی که آن‌ها را برای زندگی هدفمندانه و سعادتمند آماده کند.

ما باور داریم که بسیاری از مسائلی که جامعه ما امروز درگیر آن است، به واسطه نبود آموزشی بنیادی و صحیح شکل گرفته و تنها راه حل مقابله با این مشکلات در چیزی جز اصلاح آموزش کودکان و نسل بعدی نخواهد بود.


آموزش قرآن و معارف اهل البیت علیهم السلام با توجه به حدیث پیامبر صلی الله علیه و آله :

إِنِّی تَارِكٌ فِیكُمُ الثَّقَلَیْنِ مَا إِنْ تَمَسَّكْتُمْ بِهِمَا لَنْ تَضِلُّوا ابداً

از اصول مدرسه حافظان وحی است و تلاش می‌شود با کمک از کادری مجرب و دلسوز، در کنار آموزش دقیق دروس مصوب آموزش و پرورش برای هر پایه تحصیلی، ساعاتی در روز را به یادگیری مفاهیم قرآنی و روایی با دانش‌آموزان سپری کنیم و با کمک این دو یادگار پیامبر به چهارچوبی برای تفکر، حل مساله و انتخاب مسیر زندگی برسیم.

اعتقاد ما این است که هر کودکی با فطرتی پاک و سالم پا به این دنیا گذاشته است و این مسئولیت ماست که به آن‌ها کمک کنیم تا با تکیه بر این فطرت، به فردی موثر و مسئولیت پذیر در جامعه تبدیل شوند.

راه های ارتباطی با ما

راه های ارتباطی با ما

ثبت نام برای سال تحصیلی 1403-1402 آغاز شد.
info@hafezanevahy.ir
۰۲۱۲۲۵۱۳۵۷۹-02122513530